Užitečné informace

K čemu svatební oznámení slouží?

Svatebním oznámením oznamujeme svým blízkým skutečnost, že jsme se rozhodli vstoupit do svazku manželského. Z toho důvodu věnujeme výběru svatebního oznámení náležitou pozornost. Každého potěší, když od obdarovaných uslyší, jak se jim jeho svatební oznámení líbí. Naše svatební oznámení nám pak samozřejmě také zůstává na památku, nejlépe založené ve fotoalbu společně se svatebními fotografiemi.

Co by mělo správné svatební oznámení obsahovat?

  • Hodí se uvést jména obou snoubenců:) A protože je svatba považována za soukromou událost, doporučuje se u jmen obou snoubenců vynechat jejich akademické tituly.
  • Dále by mělo každé správné svatební oznámení obsahovat informaci o místě, datu a čase konání svatebního obřadu. Záleží nám přece na tom, aby na něj pozvaní hosté v hojné míře dorazili:)
  • Za nepovinné náležitosti je pak možno považovat krátké svatební motto či citát [... inspirace] a současné bydliště každého ze snoubenců.
  • Mějme přitom na paměti, že v jednoduchosti je krása, proto by svatební oznámení nemělo být zahlceno přílišným textem ani zbytečnými ozdůbkami, aby zůstal prostor na vyniknutí hlavního motivu/ilustrace.

Na co v souvislosti se svatebním oznámením nezapomenout?

  • Obálky - i pokud je svatební oznámení předáváno osobně, mělo by být uloženo v kvalitní nezalepené obálce s vlastnoručně nadepsaným jménem adresáta.
  • Pozvánky ke svatebnímu stolu - pokud pořádáme svatební hostinu, jsou pro nás nezbytností pozvánky ke svatebnímu stolu se stejným motivem jaký je použit na svatebním oznámení. Svatební oznámení je totiž chápáno především jako pozvánka na svatební obřad. Toho se obvykle účastní více hostů než kolik jich zveme i svatební hostinu. Právě pro ně jsou pak určeny pozvánky ke svatebnímu stolu.
  • Včasný termín - svatební oznámení by měla být rozeslána či rozdána minimálně 4 - 6 týdnů před svatebním obřadem, aby měli pozvaní hosté čas, náležitě se připravit a přizpůsobit si svůj program.

Jaké další tiskoviny ke svatbě patří?

  • Jmenovky ke svatebnímu stolu - ke svatební tabuli patří rovněž správný zasedací pořádek (nenecháme přeci své rodiče sedět až na druhém konci dlouhé svatební tabule, nebo radši ano?:). Abychom předešli zbytečným zmatkům, je vhodné použit jmenovky se jmény pozvaných svatebních hostů, které jim výrazně ulehčí orientaci a zajistí správný, námi dopředu sestavený, zasedací pořádek.
  • Svatební menu - vhodným doplňkem, který Vaši hosté jistě ocení je přehledně zpracované svatební menu umístěné v jejich dosahu a obsahující seznam všech chodů a nápojů podávaných a servírovaných během celého večera. Svatební hosté se tak záhy dozví, co je čeká a nemine a na co se mohou těšit, pokud se toho za bdělého stavu dočkají:)
  • Děkovné kartičky - ke každé správné svatební oslavě patří i svatební výslužka - obvykle košíček se sladkostmi, který si hosté odnášejí ze svatební hostiny. Takový košíček by měl kromě sladkostí obsahovat i kartičku s poděkováním našim milým hostům za to, že se naší svatební hostiny zůčastnili, příp., že nás obdarovali úžasnými svatebními dary.

Je samozřejmě vhodné, aby všechny výše zmíněné tiskoviny byly z jedné grafické kolekce.

MOTTA NA SVATEBNÍ OZNÁMENÍ

Manželství je pokus a každý pokus má svou cenu.
O. Wilde

DALŠÍ MOTTA >

Svatební magazín informace a zajímavosti ze svatebního světa. | Svatební video jinak |

TOPlist